GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Tydzień Bibliotek – święto Bibliotek i Bibliotekarzy!

 

W dniach 8-15 maja, Gminna Biblioteka Publiczna w Burzeninie śladem lat ubiegłych, obchodziła Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Hasło pozwala myśleć o bibliotece, jako o miejscu, które zaprasza do skorzystania, ale do niczego nie zmusza. To czy skorzystasz, zależy tylko od każdego z nas.

Z okazji swojego święta GBP w Burzeninie przygotowała dla swoich wiernych czytelników zarówno małych jak i dużych, wiele ciekawych atrakcji. Każdy czytelnik, który w Tygodniu Bibliotek odwiedził naszą książnicę i dokonał wypożyczenia książki, wziął udział w losowaniu upominku. Spośród Czytelników, którzy wzięli udział w loterii, została wylosowana nagroda – niespodzianka. Szczęśliwcem okazała się Jolanta Urbaniak, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych inspirujących przygód z książką!

Podczas święta zostały rozdane również upominki i dyplomy naszym milusińskim, którzy wzięli udział w programie „Mała Książka – Wielki Człowiek” i zebrali wszystkie punkty na swoich kartach, które były przyznawane za każdorazowe wypożyczenie książeczki. Dziękujemy, że jesteście z nami i zachęcamy do dalszego poznawania świata razem z książką.

Biblioteki przełamują stereotypy i udowadniają, że ich przestrzenie to nie tylko regały z książkami. To ludzie sprawiają, że wszystko czego szukasz, znajdziesz w bibliotece. Mamy wielką nadzieję, że Gminna Biblioteka Publiczna w Burzeninie była, jest i będzie nie tylko w te majowe dni dla wszystkich odwiedzających ją osób, miejscem wielu twórczych i interesujących intelektualnie spotkań.