GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Tydzień z Internetem 2012

ZASADŹ DRZEWO W INTERNECIE

Gminna Biblioteka Publiczna w Burzeninie zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie poświęcone tworzeniu drzewa genealogicznego swojej rodziny. Jest to element międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem 2012”. Kampania ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z Internetu.

Spotkanie „Zasadź drzewo w Internecie” odbędzie się 29-03-2012 r. o godzinie 16.00 . Do udziału w spotkaniu zachęcamy całe rodziny: dzieci, rodziców, ciocie, wujków i dziadków. Międzypokoleniowe drużyny rodzinne będą mogły poznać historię swojej rodziny, naszkicować drzewo genealogiczne na papierze i w Internecie, dowiedzieć się, gdzie w Polsce mieszkają ludzie noszący te same nazwiska i rozwiązać emocjonujący quiz. Wspólnie odkryją, że Internet jest skarbnicą wiedzy i rozrywki.

Podczas spotkania uczestnicy zarejestrują swój udział na stronie kampanii „Tydzień z Internetem 2012”. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.

Spotkanie będzie otwarte dla mediów.

***

„Tydzień z Internetem 2012” to międzynarodowa akcja trwająca od 26 do 30 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. Na potrzeby kampanii zostanie uruchomiony specjalny internetowy licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób weźmie w niej udział w poszczególnych krajach. Koordynatorem polskiej edycji jest już po raz drugi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek. W Polsce „Tydzień z Internetem 2012” przeprowadzany jest pod hasłem aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej.

 

joomplu:397