GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Wernisaż prac plastycznych młodych adeptów sztuki w GDK w Burzeninie

W dniu 20 czerwca br. w Gminnym Domu Kultury w Burzeninie odbyło się uroczyste zakończenie zajęć plastycznych, których zwieńczeniem był wernisaż prac młodych adeptów sztuki. Autorami prac były oczywiście dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach prowadzonych  w naszym ośrodku kultury.

Prace wykonane zostały pod kierunkiem instruktora zajęć plastycznych – artystki Darii Majtka – Kucharskiej, która zakłada, że każde dziecko jest na swój sposób artystą i że wyobraźnia jest najwspanialszym darem jaki posiada człowiek, dzięki której mamy możliwość kreowania i eksperymentowania. Każde zajęcia są niesamowitą przygodą i wyzwaniem, a wernisaż jest wspaniałym podsumowaniem radosnej twórczości naszych pociech. Podczas zajęć dzieci poznają barwy, figury, przeróżne faktury i najważniejsze dobrze się bawią.

W wernisażu wzięły udział dzieci, młodzież oraz najbliżsi naszych milusińskich, których przywitała Dyrektor GDK i GBP w Burzeninie Katarzyna Kozieł. Na ekspozycję składają się prace plastyczne, wykonane w różnych technikach plastycznych. Znajdziemy tu malarstwo akwarelowe, pastele suche, olejne, rysunek, rzeźbę  jak też kolaż, techniki mieszane oraz wiele  innych. Wystawę można oglądać przez cały lipiec. Zapraszamy serdecznie!