GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Wizyta uczniów z SOSW z Sieradza

6 czerwca 2024 roku Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie gościły uczniów i nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu.

Wizytę rozpoczęliśmy od obejrzenia czytelni, wypożyczalni dla dorosłych i dzieci oraz kawiarenki internetowej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadance na temat korzyści płynących z czytania.

Wszyscy z wielką ciekawością zwiedzali bibliotekę, a następnie udali się do sali widowiskowej GDK, gdzie uczestniczyli w specjalnie zorganizowanej lekcji historii, podczas której obejrzeli film o Gminie Burzenin, zapoznali się z historią regionu, jak również odsłuchali burzenińską legendę o „Bolesławie Śmiałym i pięknej Krystynie z Burzenina”. Na koniec obdarowaliśmy naszych gości folderami, a na pamiątkę pobytu w bibliotece, przekazaliśmy na ręce nauczycieli SOSW w Sieradzu, piękne „Legendy Województwa Łódzkiego”, których mecenasem wydania jest Wójt Gminy Burzenin Jarosław Janiak.

Było nam bardzo miło gościć tak wspaniałe, młode, uśmiechnięte buzie. Dziękujemy za zaufanie, za miłą atmosferę, za śliczne podziękowania i oczywiście zapraszamy za rok!