GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Nocne podróże z Andersenem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Burzeninie

Gminna Biblioteka Publiczna w Burzeninie od 11 lat zaprasza swoich młodszych czytelników do spędzenia nocy w bibliotece. To wyjątkowa okazja, by spędzić noc pełną magii, przygód, rozbudzić w dzieciach miłość do czytania, pokazać im, że nauka może być fascynująca, a literatura kryje w sobie nieskończone możliwości do odkrywania nowych światów, a wszystko to w towarzystwie bajek słynnego duńskiego pisarza H. Ch. Andersena.

19 kwietnia o godz. 18:00 w burzenińskiej bibliotece rozpoczęła się Noc z Andersenem 2024, która trwała do sobotniego poranka 20 kwietnia do godz. 7:00. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w ZS w Burzeninie przy ul. Polnej. Tam czekało na nas mnóstwo atrakcji. Były rozmowy o kosmosie, gwiazdach, wizyta w obserwatorium, gdzie udało nam się zaobserwować księżyc, łamigłówki, rebusy, krzyżówki, okulary VR do oglądania wirtualnej rzeczywistości, jak również mogliśmy podszkolić się w języku angielskim oraz poznać język niemiecki i doświadczyć ciekawych zjawisk fizyki.

Wieczór dla dzieci nocujących umilili wspaniali goście, którzy aktywnie włączyli się w nocne czytanie naszym milusińskim m.in.: Urszula Dzikowicz – nauczyciel w ZS w Burzeninie i Waszkowskiem, Małgorzata Płóciennik – Przewodnicząca Rady Gminy Burzenin, Jarosław Janiak – Wójt Gminy Burzenin oraz ks. Mateusz Paprocki – wikary burzenińskiej parafii.

Po wysłuchaniu baśni na wszystkich zgromadzonych czekała słodka niespodzianka w postaci ogromnego tortu, a także odbyły się zabawy sportowe, quiz wiedzy dotyczący znajomości twórczości Andersena, zabawy taneczne oraz inne.

Wszystkim zaproszonym Gościom z całego serca DZIĘKUJEMY za przybycie i wsparcie naszej inicjatywy! Ogromne podziękowania składamy także Nauczycielom oraz Uczniom z ZS w Burzeninie za udział, zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu!

Noc z Andersenem to więcej niż tylko noc w bibliotece, to czas pełen magii i niezapomnianych wrażeń, które zostaną na długo w pamięci każdego z nas.