GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Warsztaty z makramy i zielarskie w GDK w Burzeninie

Gminny Dom Kultury w Burzeninie w ramach projektu „Ocalmy od zapomnienia ginące zawody” w dniu 24 czerwca 2023 r. zorganizował dla chętnych osób warsztaty z makramy i zielarskie.

Podczas warsztatów uczestnicy poznali podstawowe sploty makramowe i mieli okazję stworzyć swój własny niepowtarzalny wzór. Makrama, czyli technika dekoracyjnego wiązania sznurka, bez korzystania z narzędzi tj.: szydełko, druty czy igły. Makrama daje nieograniczone możliwości i jest obecnie popularną dekoracją wnętrz.

Dla wielu z nas warsztaty były po raz pierwszy okazją, by dowiedzieć się więcej o tej fascynującej technice zaplatania sznurka oraz były twórczo spędzonym czasem w bardzo miłym gronie. Trzeba przyznać, że tego dnia powstały prawdziwe dzieła sztuki za pomocą jedynie sznurka i rąk. Wykonane podczas warsztatów prace wezmą udział w konkursie pn. „Uplecione ze sznurków”. Wystawa prac oraz wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas  imprezy dożynkowej w Strumianach.

Tego samego dnia odbyły się również warsztaty zielarskie podczas których każdy uczestnik mógł zaprojektować swój własny ogródek zielarski. Warsztaty poprzedziło szkolenie nt. „Zioła i ich zastosowanie w gospodarstwie domowym”, które przeprowadził pracownik Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kościerzynie.

Celem spotkania było przybliżenie tematyki związanej z ziołami oraz przedstawienie przykładów związanych z zastosowaniem tych roślin w gospodarstwie domowym.

Głęboko wierzymy, że zarówno warsztaty z makramy, jak i zielarski  staną się inspiracją dla osób, które w przyszłości będą chciały rozpocząć przygodę w danej dziedzinie.