GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Tydzień Bibliotek – promocja bibliotek i czytania wśród najmłodszych

W dniach 8-15 maja swoje święto obchodzą wszyscy fani czytania, bowiem w tych dniach obchodzony jest w Polsce Tydzień Bibliotek. Biblioteki pełnią w naszym życiu bardzo ważną rolę. To właśnie dzięki nim i organizowanym przez nie wydarzeniom w najmłodszych budzi się miłość do książek, a starsi mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Oferta Biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Być może będzie to naukowa odpowiedź na jakieś trudne pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – wciągnie nas w fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książkach lub grach.

Gminna Biblioteka Publiczna w Burzeninie w tych dniach przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników wiele atrakcji. Wszystkie grupy przedszkolne z Przedszkola w Burzeninie odwiedziły burzenińską książnicę, by tam dowiedzieć się wszystkiego o książkach i pracy bibliotekarza, a następnie odbyły się warsztaty artystyczne podczas których dzieci wykonały śliczne zakładki do książeczek, które otrzymały w prezencie od burzenińskiej biblioteki.

Także oddziały przedszkolne w Waszkowskiem odwiedziła bibliotekarka, która propagowała zainteresowania czytelnicze wśród przedszkolaków, czytając bajkowe opowieści.