GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Jubileuszowa X Noc z Andersenem

Jest taka noc w którą burzenińska biblioteka tętni życiem do godzin porannych – to Noc z Andersenem, której jubileuszowa X edycja przypadła właśnie w tym roku. Biblioteka zamieniła się w bajkową krainę w nocy z 21 kwietnia na 22 kwietnia 2023 roku. Każda Noc z Andersenem to literacka podróż i niezwykła okazja do spędzenia jej w murach biblioteki.

Zaczęło się tradycyjnie od powitania wszystkich uczestników i ustalenia zasad wspólnej zabawy, a następnie trzecioklasiści udali się do SP w Burzeninie przy ul. Polnej, by w Obserwatorium Astronomicznym obserwować zachodzące zjawiska na niebie, a w towarzystwie nauczyciela fizyki Urszuli Dzikowicz i jej astronomicznego teamu, zmierzyć się z doświadczeniami, które dla nas przygotowali. Po niezwykle interesującej lekcji fizyki, wróciliśmy do biblioteki, gdzie Pani Ula przeczytała pierwszą baśń H. Ch. Andersena.

Następnie Pani Milena opowiedziała dzieciakom o naszym głównym bohaterze, a zadaniem dzieci było uważnie słuchać, by potem wziąć udział w zgadywankach przygotowanych specjalnie dla nich.

Kolejni goście, którzy pojawili się na naszej imprezie i przynieśli w prezencie dla dzieci baśń Andersena to: Komendant Komisariatu Policji w Złoczewie Dominik Orłowski, leśnik Nadleśnictwa Złoczew Katarzyna Tambor-Wlazły oraz Wójt Gminy Burzenin Jarosław Janiak. Po wysłuchaniu baśni na dzieci czekały kolejne atrakcje wśród których znalazł się „Urodzinowy Tort od Andersena” oraz gry i zabawy. Około godziny 2:30, dzieci położyły się spać, by o 7 rano przywitać się ze swoimi rodzicami, którzy stęsknieni odebrali swoje pociechy do domów.