GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Poetyckie spotkanie z Animusem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Burzeninie

Poetycko upłynął wieczór w Gminnej Bibliotece Publicznej w Burzeninie. Uczestnicy spotkania, które odbyło się 14 lutego 2023 roku mieli okazję bliżej poznać twórczość i program artystyczny Piotra Pilarskiego, składający się z cyklu poetyckiego „Animus” wydanym w tomiku zatytułowanym ,,Szuflada”. Cykl składa się z 24 wierszy, które wyrażają niezwykłą opowieść o człowieku.

Podróż do wnętrza duszy, oderwanie od trudów dnia codziennego, poruszenie serca i umysłu – to tylko niektóre określenia oddające nastrój poezji. Piotr Pilarski jest laureatem wielu prestiżowych konkursów recytatorskich oraz aktorem znanym z występów w teatrze jeleniogórskim i ostrowskim. Od wielu lat bierze udział w Narodowym Czytaniu.

Na zakończenie wieczoru zgromadzeni goście przy kawie i ciastku mieli okazję podzielić się przeżyciami z Artystą i dopytać o dalsze losy drugiej części cyklu wierszy „Animus”.

Utworów literata trudniącego się aktorstwem Piotra Pilarskiego, mieli okazję wysłuchać czytelnicy i przyjaciele biblioteki.