GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

„Koncert bez barier” w ramach projektu „Kultura i sztuka dla NIEzwykłych”

Niezwykła, magiczna i poruszająca atmosfera towarzyszyła wszystkim obecnym podczas niedzielnego „Koncertu bez barier”, który odbył się w ramach projektu „Kultura i sztuka dla NIEzwykłych” w dniu 18 grudnia 2022 r. w sali Gminnego Domu Kultury w Burzeninie.

Koncert był wyjątkowy, tak jak wyjątkowi byli przybyli goście, przedświąteczny czas i wspaniali Artyści. Gwiazdą wieczoru była Monika Kuszyńska – piosenkarka, autorka tekstów, była wokalistka zespołu Varius Manx, laureatka Superjedynki, reprezentantka Polski w Konkursie  Piosenki Eurowizji w Wiedniu, uczestniczka i bohaterka programów telewizyjnych. Prowadzi działalność charytatywną, głównie na rzecz osób z niepełnosprawnością, za co została uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Św. Brata Alberta. W repertuarze Moniki Kuszyńskiej znalazły się polskie kolędy oraz piosenki jej autorstwa. Piosenkarce towarzyszyli wspaniali muzycy mąż Artystki Jakub Raczyński oraz Rafał Stępień.

Supportem koncertu był występ niezwykłej mieszkanki Gminy Burzenin Weroniki Zapały, która zaśpiewała kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

Wydarzenie było świętem dla całej społeczności Gminy Burzenin. Koncert, nie kryjąc radości, zaszczycili obecnością Wójt Gminy Burzenin Jarosław Janiak, Przewodnicząca Rady Gminy Burzenin Małgorzata Płóciennik, radni oraz sołtysi z Gminy Burzenin.

Koncert przekraczał wszelkie społeczne stereotypy i obalał bariery. Chcieliśmy pokazać, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizowaniu muzycznych pasji. Celem koncertu było promowanie idei łączenia dwóch światów, promocja pozytywnego wizerunku osób ze szczególnymi potrzebami oraz integracja poprzez muzykę.

Poprzez koncert udowodniliśmy, że w przestrzeni publicznej jest miejsce dla każdego. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym koncercie, a w szczególności kłaniamy się nisko wszystkim tym osobom, które pokonały wiele trudu, by być w tym dniu razem z nami. Cieszymy się, że przyjęliście nasze zaproszenie i dziękujemy za zaufanie.