GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Noc pełna wrażeń i niespodzianek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej obchodzonego w dniu urodzin największego baśniopisarza H. Ch. Andersena, Gminna Biblioteka Publiczna w Burzeninie po 3 latach przerwy zorganizowała „Noc z Andersenem”. W tym roku z 3 na 4 czerwca zaprosiła dzieci po raz dziewiąty na nocleg w krainie baśni.

Od godz. 19:00 do 7:00 biblioteka stała się miejscem dostępnym dla baśniowych postaci. Przybyło do niej około 30 chętnych trzecioklasistów, którymi opiekowały się panie bibliotekarki i animatorki.

W tę niezwykłą noc zaproszeni goście czytali baśnie Andersena. Wśród nich znaleźli się: Wójt Gminy Burzenin Jarosław Janiak, pracownik Poczty Polskiej Marzena Jankowska, przyjaciel  KS Talent Burzenin Rafał Szefer oraz Dyrektor GBP i GDK w Burzeninie Katarzyna Kozieł. 

Przed północą podano urodzinowy tort, a po emocjonujących wydarzeniach, wszyscy obejrzeli bajkę na dobranoc i usnęli na materacach w sali GDK.

Dla wielu uczestników ta noc była czasem zupełnie nowych wrażeń, a także doskonałą okazją, by rozbudzać w dzieciach zainteresowania czytelnicze, ukazując piękno słowa mówionego i drukowanego oraz popularyzując przy tym książkę, jako podstawowe i wiarygodne źródło informacji.