GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Przedszkolaki z Waszkowskiego odwiedziły burzenińską bibliotekę

W związku z obchodzonym Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci w dniu 11 kwietnia 2022 roku dzieci z Przedszkola w Waszkowskiem odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Burzeninie. Maluchy przywitała Katarzyna Kozieł – Dyrektor GBP i GDK w Burzeninie, która opowiedziała na czym polega praca w bibliotece, co należy zrobić by stać się pełnoprawnym czytelnikiem biblioteki, po czym zaproponowała wycieczkę „pociągiem” po bibliotecznych pomieszczeniach.

Ostatecznie dzieciaki zatrzymały się na stacji „Czytelnia i wypożyczalnia dla dzieci”, gdzie Pani Sylwia, jedna z bibliotekarek, opowiedziała w jaki sposób funkcjonuje biblioteka, jak powstaje książka, czym różni się księgarnia od biblioteki oraz przekazała wiele ciekawych informacji. Następnie dzieci zadawały pytania, rozwiązywały zagadki, oglądały książki znajdujące się w burzenińskiej bibliotece oraz otrzymały drobne upominki.

Na zakończenie dzieci podziękowały paniom za miłe spotkanie, złożyły świąteczne życzenia i wręczyły samodzielnie wykonane prezenty.