GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Pasje Krystyny Pokorskiej

Wszystkich mieszkańców Gminy Burzenin oraz Gości zapraszamy na kolejną już wystawę z cyklu „Ludzie z pasją” – ręcznie robionych kartek okolicznościowych wykonanych przez Krystynę Pokorską.

Mieszkanka Waszkowskiego już jako mała dziewczynka rozwijała swój warsztat artystyczny robiąc kartki na różne imprezy okolicznościowe. W latach jej młodości, np. brokat, zastępowała potłuczona bombka, która służyła do ozdabiania ręcznie robionych kartek. Z wielką przyjemnością wręcza je swoim najbliższym do dzisiaj. Jak mówi posiadanie pasji wzbudza pozytywne uczucia i wzmaga poczucie sensu oraz spełnienia. Dostarcza energii do działania i ładuje akumulatory w trudnym czasie.

Robienie kartek różną techniką, nie jest jedyną pasją Pani Krysi. Drugą jest zbieranie ziół i przygotowywanie własnych herbatek ziołowych. Dlatego dzielimy się z Państwem jednym z jej przepisów na pyszną i zdrową herbatkę ziołową, którą miałyśmy okazję, dzięki jej uprzejmości, skosztować.

„Herbatka ziołowa Krysi”

Składniki:

mniszek lekarski, nagietek, rumianek, melisa, mięta, płatki róży, koniczyna biała i czerwona, krwawnik, stokrotka, chaber, lucerna, kwiat lipy, babka lancetowata.

Sposób przygotowania:

1 łyżeczkę ziół wsypać do szklanki i parzyć przez 15 minut pod przykryciem.

Smacznego!