GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Wycieczka do Chęcin

W dniu 10 lipca 2021 r. Gminny Dom Kultury w Burzeninie zorganizował wycieczkę do Chęcin. Pierwszym punktem wycieczki była Jaskinia Raj, jedna z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce.

Następnie wizyta w Centrum Neandertalczyka, w którym można było zobaczyć naturalnych rozmiarów replikę mamuta, hologram 3D czaszki neandertalczyka, czy inscenizacje polowań oraz życia codziennego ludzi pierwotnych.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie ruin Zamku Królewskiego w Chęcinach z przełomu XIII i XIV wieku. O historii zamku bardzo ciekawie opowiedziała nam Pani przewodnik. Na zamku specjalnie dla nas zorganizowano pokaz tańca dawnego oraz wystrzał ze starodawnej broni palnej. Mogliśmy także spróbować własnych sił w strzelaniu z łuku, czy też włożyć ręce i głowę w dawne narzędzia kary dla chłopów. Zwiedziliśmy skarbiec oraz weszliśmy na wieżę, z której podziwialiśmy przepiękne widoki na Góry Świętokrzyskie.

Na koniec odwiedziliśmy miejscowość Bartków w której znajduje się Dąb Bartek, należący do trójki najstarszych polskich dębów.