GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Ferie 2020

      Zakończyły się ferie zimowe, a wraz z nimi dobiegły końca zajęcia dla dzieci zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Burzeninie. Spotkania w bibliotece pozwoliły na ciekawe spędzenie wolnego czasu dzieciom pozostającym w miejscu zamieszkania w okresie wolnym od nauki szkolnej. Program ferii był urozmaicony, składał się między innymi z: 

– zajęć z książką,

– plastyczno-literackich, 

– zajęć sportowych,

Dzieci wykonywały prace plastyczne do przeczytanych fragmentów baśni Hansa Christiana Andersena. Poznały tajemnice polskich miast poprzez podróże małe i duże z książką pt.: „Jadwiga Przygoda i Franciszek Wszędobylski odkrywają Polskę” oraz „Podróże konika Kasztanka po Polsce.” 

Nie zabrakło również zagadek, quizów, rebusów i gier rozwijających umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczość i wyobraźnię, które dzieci chętnie rozwiązywały. Ponadto z dużym zaciekawieniem dzieci wysłuchały opowieści o jedenastoletniej dziewczynce Neli, która zaczęła podróżować po całym świecie mając zaledwie 5 lat. Głośno czytaliśmy fragmenty jej książek:

– 10 niesamowitych przygód Neli, 

– Nela na 3 kontynentach-podróże w nieznane, 

– Nela na kole podbiegunowym, 

W tegorocznych „Feriach zimowych w bibliotece” wzięło udział 42 dzieci, które po każdym dniu spędzonym w bibliotece wychodziły zadowolone. Na zakończenie ferii wszyscy uczestnicy obejrzeli teatrzyk „Lodowa Kraina”