GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek

Z okazji ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy w ramach Tygodnia Bibliotek trwającego od 8 do 15 maja, burzenińska biblioteka przygotowała dla swoich wiernych czytelników oraz użytkowników biblioteki wiele ciekawych atrakcji. Jednymi z nich były spotkania autorskie dla dzieci oraz dorosłych.

W dniu 8 maja br. miało miejsce zakończenie kwietniowej wystawy pn. „Kultowe auta PRL-u”, której autorką była młoda sieradzanka Weronika Legacz – uczennica I LO w Sieradzu. Już jako mała dziewczynka nie bawiła się lalkami lecz samochodami. Z czasem zabawa przerodziła się w pasję zbierania miniaturowych modeli samochodów. Wystawę organizowaną w ramach cyklu „Akademia Pasjonatów”, na której zaprezentowano kolekcję 110 metalowych modeli samochodów w skali 1:43, można było oglądać w kwietniu w GBP w Burzeninie, a zakończenie wystawy przypadło na pierwszy dzień Święta Bibliotekarzy, podczas którego Weronika opowiadała również o swoich innych pasjach, jakimi są muzyka hiphopowa oraz pomaganie innym, gdyż należy do Fundacji Robinsona Crusoe. W tym samym dniu panie bibliotekarki zorganizowały przybyłym dzieciom lekcję biblioteczną podczas której dzieci dowiedziały się w jaki sposób funkcjonuje biblioteka. Nie mogło zabraknąć również głośnego czytania bajek oraz pokazu drukarki 3D.

10 maja miało miejsce spotkanie autorskie z łodzianką Jolantą Szwalbe, autorką siedmiu inspirujących antologii. Podczas swojego wykładu z wielką lekkością cytowała myśli i sentencje wielu znanych myślicieli, ludzi kultury i nauki oraz pisarzy. Celem spotkania było pokazanie uczestnikom pozytywnego nastawienia do ludzi i świata. Pani Jolanta skutecznie przekonywała, iż warto w każdej sytuacji życiowej skupić się na jej dobrych stronach. Jako przykład podała taki cytat „że budząc się każdego dnia powinniśmy mieć świadomość, iż otrzymaliśmy kolejne, nowiusieńkie 24 godziny w prezencie i powinniśmy je przeżyć we wspaniały, niepowtarzalny sposób oraz, że tak młodzi jak dziś nie będziemy już nigdy.” Bezpośrednio po spotkaniu można było nabyć książki z dedykacją autorki.

Natomiast 14 maja br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Burzeninie, gościliśmy Zbigniewa Kołbę. W spotkaniu wzięła udział grupa uczniów klas 3 ze Szkoły Podstawowej w Burzeninie. Spotkanie poświęcone było nowej książce dla dzieci pt. „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Autor książki dla dzieci, znany jest także z propagowania zdrowego trybu życia. Dlatego na początku dzieci dowiedziały się o diecie bogatej w warzywa i owoce oraz jak ważny w ich wieku jest długi i spokojny sen. Aby wprowadzić jeszcze więcej dobrego nastroju, autor zadał kilkanaście zagadek, na które dzieci odpowiedziały bez zastanowienia.

 

 

 

joomplu:2646 joomplu:2655 joomplu:2649 joomplu:2652
joomplu:2647 joomplu:2650 joomplu:2653 joomplu:2656
joomplu:2648 joomplu:2651 joomplu:2654 joomplu:2665
joomplu:2662 joomplu:2659 joomplu:2658 joomplu:2660
joomplu:2661 joomplu:2663 joomplu:2664 joomplu:2657