GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

X Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych

Znakomite specjały świąteczne, dobra muzyka i cudne ozdoby wielkanocne – tradycyjnie łączyła w jedno X Wystawa Sieradzkich Stołów Wielkanocnych.

Można powiedzieć, że nie byłoby świąt wielkanocnych bez poprzedzającej ich wystawy zorganizowanej w Sali „C” Starostwa Powiatowego w Sieradzu, która odbyła się 24 marca br. Impreza znakomicie wpisała się w kalendarz stałych wydarzeń.

Gminę Burzenin w tym roku reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Burzenina na czele z ich przewodniczącą Dorotą Bandach. Paniom z KGW Burzenin towarzyszyli: Wójt Gminy Burzenin Jarosław Janiak, Przewodnicząca Rady Gminy Burzenin Małgorzata Płóciennik, radny powiatowy Marek Płóciennik oraz Dyrektor GBP i GDK w Burzeninie Katarzyna Kozieł.

Oprócz mnóstwa świątecznych potraw przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich, m.in.: mazurków, żuru, mięs, babek, ręcznie wypiekanych chlebów było też rękodzieło.

           Wystawa przyciągnęła tłumy mieszkańców z całego regionu, którzy nie tylko przyszli obejrzeć, czy skosztować świątecznych potraw, ale także poszukać inspiracji w przystrojeniu swoich domów i mieszkań.

joomplu:2556 joomplu:2565 joomplu:2557 joomplu:2558
joomplu:2559 joomplu:2560 joomplu:2561 joomplu:2562
joomplu:2563 joomplu:2564