GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Gminna Biblioteka Publiczna w Burzeninie nagrodziła „Najaktywniejszych Czytelników 2016 Roku”

Co roku w dniach 8-15 maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek – czyli program promocji czytelnictwa oraz bibliotek, który ma na celu podkreślanie roli czytania i książnic w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Aby podkreślić, jak ważni dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Burzeninie są jej czytelnicy, biblioteka w dniu 15 maja 2017 roku zorganizowała spotkanie pod hasłem „Najaktywniejszy Czytelnik Roku 2016”. Aby zdobyć ten zaszczytny tytuł, należało systematycznie czytać i wypożyczać książki. Wśród dzieci i młodzieży wyłoniliśmy tych, którzy mieli największą liczbę wypożyczeń. Wśród dzieci i młodzieży znalazły się: Lena Urbaniak, Marlena Owczarek, Sandra Gac, Natalia Krawczyk, Paulina Juraszek i Sandra Gzik. Z pośród czytelników dorosłych, najaktywniejszymi czytelniczkami okazały się Panie: Stefania Frankowska, Genowefa Świętczak i Krystyna Widera.

Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci książek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych owocnych „polowań” na ciekawe książki w naszej bibliotece.

joomplu:2081 joomplu:2082 joomplu:2083 joomplu:2084 joomplu:2085 joomplu:2086
joomplu:2087