GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Sztuka najlepszym lekarstwem – spotkanie członków Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego Niesłyszących „SURDOSTAL” ze Stalowej Woli

W Gminnym Domu Kultury w Burzeninie 21 września br. odbyło się spotkanie z członkami Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego Niesłyszących „SURDOSTAL” ze Stalowej Woli.

Stowarzyszenie powstało, aby wesprzeć polską społeczność głuchych w jej walce o status społeczny oraz uznanie jej praw, a także pomoc w rozwiązywaniu ich problemów. Zrzesza osoby z wadami słuchu wraz z ich rodzinami oraz osoby słyszące, którym nie obce są sprawy środowiska niesłyszących, jak również zapewnia swoim podopiecznym rozwój kultury i sportu. Podczas spotkania członkowie Stowarzyszenia „SURDOSTAL” zaprezentowali kolekcję biżuterii, strojów oraz toreb zaprojektowanych i uszytych przez nich samych w ramach projektu „Emerytura to bzdura”. Przedstawili również pokaz slajdów z ich działalności. Wraz z członkami stowarzyszenia przyjechali także flisacy z Ulanowa, którzy opowiedzieli o bractwie flisackim i kultywowaniu flisackich tradycji.

W spotkaniu udział wzięły panie z Klubu Seniora oraz młodzież gimnazjalna z naszej gminy.

joomplu:1811 joomplu:1812 joomplu:1813 joomplu:1814
joomplu:1815 joomplu:1816 joomplu:1817 joomplu:1818
joomplu:1819 joomplu:1820
joomplu:1821 joomplu:1822