GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

„Burzenin – Kraina Mlekiem i Miodem Płynąca”

Podczas sobotniej imprezy „Burzenin-Kraina Mlekiem i Miodem Płynąca” odbyły się konkursy na „Najsmaczniejszy sernik”, „Najsmaczniejsze ciasto miodowe” oraz „Prezentacja artystyczna sołectwa”.

Jury w składzie: Irena Miedzińska – Prezes Zarządu OSM „Wart-Milk” w Sieradzu, Barbara Ułanowska – Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Zbigniew Wiaderny – Z-ca Dyrektora ds. Rozwoju Kopalni Bełchatów, delektowało się pysznymi sernikami i po naradzie wyłoniło zwycięzców. W konkursie na „Najsmaczniejszy sernik” nagrodę główną otrzymało KGW Kamionka, II miejsce – Grupa nieformalna „Strońska Czar” z gminy Zapolice, a III miejsce ex aequo zajęło KGW Szczawno, KGW Wolnica Niechmirowska oraz KGW „Czerwone Korale” z Żurawia w gminie Brąszewice.

Natomiast w konkursie na „Najlepsze ciasto miodowe” komisja w składzie: Leszek Nawrocki – Wiceprezes Związku Pszczelarzy, Marianna Fornalczyk-Lisiak – Prezes Miejsko-Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Sieradzu oraz Ewa Trzuskowska – właściciel Gospodarstwa Pasiecznego „Pasieka z tradycjami” z Sędziejowic zadecydowała, że I miejsce przypadło KGW Prażmów, II miejsce KGW Strzałki, a III miejsce KGW Waszkowskie.

W konkursie na najciekawszą „Prezentację artystyczną” w której udział wzięły chętne sołectwa z woj. łódzkiego, a członkowie jury w skład którego wchodzili Małgorzata Kajzer-Kowalczyk – nauczyciel gry na keyboardzie i pianinie, Jacek Frąckiewicz – malarz i prezes Stowarzyszenia IKAR, a także Paweł Kieroń – etnograf, pracownik Muzeum Okręgowego w Sieradzu zdecydowali, że I miejsce otrzymało sołectwo Szczawno za „Prezentację wielopokoleniową”, II miejsce sołectwo Czernice z gminy Osjaków za taniec, natomiast III miejsce sołectwo Kamionka za „Pokaz przędzenia wełny”.

Wszyscy chętni uczestnicy festynu, mogli wziąć udział w konkursach sprawnościowych m.in.: ”Mistrz dojenia”, „Ujeżdżanie wściekłego byka”, „Plażowanie w krainie mlekiem i miodem płynącej”, „Powożenie żywym powozem”, „Zbieranie pyłku kwiatowego”, „Ubijanie śmietany”, a także „Picie mleka przez smoczek z butelki”. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Swoje umiejętności muzyczne, wokalne i taneczne zaprezentowały: Kapela Podwórkowa „Znad Warty”, Zespół Ludowy MARJANKI, Młodzieżowa Orkiestra Dęta wraz z mażoretkami, Zespół Taneczny, a także solistki z grupy wokalnej: Kinga Tomaszewska, Monika Juśkiewicz, Oliwia Nowakowska, Weronika Galowicz i Oliwia Tomczyk. Wymienione zespoły oraz artyści działają przy Gminnym Domu Kultury w Burzeninie.

joomplu:1156 joomplu:1157 joomplu:1158
joomplu:1159 joomplu:1160 joomplu:1161
joomplu:1162 joomplu:1163 joomplu:1164
joomplu:1165 joomplu:1166 joomplu:1167
joomplu:1168 joomplu:1169 joomplu:1170
joomplu:1171 joomplu:1172 joomplu:1173
joomplu:1174 joomplu:1175