GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Burzenin – Kraina mlekiem i miodem płynąca

24 maja 2014 roku Burzenin stał się krainą mlekiem i miodem płynącą, a to za sprawą festynu rodzinnego, który miał miejsce na starym stadionie w Strumianach.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Wicemarszałek Województwa Łódzkiego – Dariusz Klimczak, Wicestarosta sieradzki Zbigniew Krasiński, Prezydent Sieradza Jacek Walczak oraz wielu szanownych gości, którzy przybyli, by wspólnie z nami bawić się na festynie rodzinnym.

Podczas imprezy wystąpili: Kapela „Sędziej” z Sędziejowic, Kapela Podwórkowa „Znad Warty”. Gwiazdami wieczoru był niewątpliwie zespół disco-polo After Party, kabaret EWG oraz zespół muzyczny grający na żywo, łączący różne gatunki muzyczne „Samokhin Band”. Ponadto odbywały się loty balonem na uwięzi, konkursy z nagrodami dla publiczności, m.in. dojenie sztucznej krowy, ujeżdżanie wściekłego byka, picie mleka przez rurkę na czas, quiz wiedzy „Co wiemy o pszczołach?”.

W czasie festynu rozstrzygnięto konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy oraz z gminy: Szadek, Ostrówek, Złoczew oraz Wróblew, na „Najsmaczniejszy sernik” oraz na „Najsmaczniejszą potrawę z miodu”.

 Wyniki konkursu na „Najsmaczniejszą potrawę z miodu”: I miejsce KGW Strzałki, II miejsce KGW Prażmów i III miejsce KGW Waszkowskie.

Wyniki konkursu na „Najsmaczniejszy sernik”: I miejsce KGW Majaczewice, II miejsce KGW Waszkowskie, III miejsce KGW Prażmów.

Podczas imprezy została przyznana również nagroda za „Specjalne efekty wizualne” dla KGW Strzałki. Wszystkie koła, które nie zajęły miejsc w konkursach, otrzymały nagrody pocieszenia.

Podczas festynu zostały rozdane nagrody w konkursie dla rodzin, „Na najbardziej funkcjonalny domek dla pszczół dziko żyjących”, przeprowadzony w ramach projektu „Mała pszczoła wiele zdoła – Burzenin ratuje pszczoły”. I miejsce otrzymał – Kajetan Kucharski z rodziną, II- Agata Lechowicz i Filip Jeziorski z rodziną, a miejsce III przypadło – Szymonowi Bijak i Wiktorii Stachowiak z rodziną. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!    

W tym dniu nie mogło zabraknąć również stoisk mleczarskich oraz handlowych z miodami, pyłkiem pszczelim, woskowymi figurkami. Atrakcją festynu był przeszklony ul, który pozwolił z bliska przyjrzeć się codziennemu życiu pszczelej rodziny. Festyn był także okazją do skosztowania różnych gatunków miodu.    

Jak powiedział Wójt Gminy Burzenin Jarosław Janiak, Festyn Rodzinny „Burzenin – Kraina mlekiem i miodem płynąca”, ma być marką naszej gminy, z którą kojarzyć nas będą inne gminy, a nawet powiaty.                            

joomplu:745 joomplu:774 joomplu:766
joomplu:748 joomplu:746 joomplu:749
joomplu:751 joomplu:754 joomplu:752
joomplu:750 joomplu:753 joomplu:761
joomplu:756 joomplu:764 joomplu:758
joomplu:757 joomplu:760 joomplu:765
joomplu:763 joomplu:759 joomplu:762
joomplu:747 joomplu:769 joomplu:772
joomplu:767 joomplu:770 joomplu:773