GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Ogólnopolski Przegląd Orkiestr w Gidlach 2013

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Burzenina wzięła udział w Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych, który odbył się w Gidlach 1 września 2013 roku.
      Orkiestrze z Burzenina towarzyszył zespół mażoretkowy „Akcent”. Na festiwalowej scenie oprócz naszej orkiestry zaprezentowały się: Strażacka Orkiestra Dęta z Gidel, Orkiestra Dęta z Pławna, Orkiestra  OSP z Miedźna, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dąbrowy Zielonej, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Kamieńska, Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta GOK z Lipia, Orkiestra Dęta Gminy Kłomnice oraz Miejska Orkiestra Dęta z Piotrkowa Trybunalskiego.
      Po burzliwych obradach, jury wyłoniło zwycięzców i I miejsce przyznało Orkiestrze Dętej Gminy Kłomnice, II miejsce Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestrze Dętej działającej przy GOK w Lipiu, natomiast na III miejscu uplasowała się Orkiestra Dęta z Dąbrowy Zielonej.  Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe statuetki.
      Festiwal był wspaniałą okazją do konfrontacji i wymiany doświadczeń instruktorów, kapelmistrzów amatorskich orkiestr dętych, a zdrowa rywalizacja i przyjacielska atmosfera była ważniejsza od zajętego miejsca.

joomplu:290 joomplu:291
joomplu:292 joomplu:293
joomplu:294 joomplu:295
joomplu:296 joomplu:297
joomplu:298 joomplu:299
joomplu:300 joomplu:301