GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Gminny Dzień Ochrony Środowiska

      Po raz kolejny 1 czerwca  br. w naszej gminie odbył się festyn rodzinny pn. „Uczmy się segregować odpady”. Mimo, że aura nie była sprzyjająca stadion w Strumianach, gdzie odbywał się festyn,  wypełniał się lokalną społecznością i zaproszonymi gośćmi.
      W czasie Gminnego Dnia Ochrony Środowiska wystąpiła gwiazda muzyki disco polo, zespół „Akcent”,  a także kapela folkowa „Zbóje” z Zakopanego. Był również kabaret „Bajeczka” z Białegostoku, który rozweselił zgromadzoną tam publiczność. Swoje występy miały również: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Burzenina wraz z mażoretkami, dzieci i młodzież tańcząca, grająca na keyboardzie oraz śpiewająca, działająca przy Gminnym Domu Kultury w Burzeninie.
      Każdy z uczestników imprezy mógł skorzystać z degustacji potraw regionalnych przygotowanych przez  Koła Gospodyń Wiejskich, wziąć udział w zabawie loteryjnej przygotowanej przez ZS w Waszkowskiem. Ponadto w punkcie medycznym panie pielęgniarki z Gminnego Ośrodka Zdrowia w Burzeninie, mierzyły ciśnienie oraz poziom cukru. Także na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in. malowanie twarzy, kule wodne, dmuchane zjeżdżalnie, trampolina itp.
      Podczas festynu wręczono nagrody w konkursie piosenki ekologicznej, quizu ekologicznego, prezentacji multimedialnej, a także rozlosowano nagrody w konkursie „Krzewy za surowce wtórne”.
Zwieńczeniem festynu rodzinnego była zabawa taneczna przy zespole „Familia Band”.

joomplu:131 joomplu:132
joomplu:133 joomplu:134
joomplu:135 joomplu:136
joomplu:137 joomplu:138
joomplu:139 joomplu:140
joomplu:141 joomplu:142
joomplu:143 joomplu:144
joomplu:145 joomplu:146
joomplu:147