Zielona Szkoła gościła w bibliotece

          W dniu 20 czerwca 2018 roku dzieci wraz z gronem pedagogicznym z Przedszkola Miejskiego nr 50 w Łodzi,                             które przebywały na Zielonej Szkole w Burzeninie, odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną.

W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci nauczyły się modelować i skręcać balony. Twistowanie balonów to świetna frajda również dla dorosłych. Wszyscy wspólnie stworzyli kolorowe pieski z balonów. To doskonały sposób na rozwój kreatywności i ukrytych zdolności manualnych naszych milusińskich.                                                              

Nie obyło się bez pokazu drukarki 3D dzieciaki z wielkim zainteresowaniem oglądały działanie drukarki, która wykonała zaprojektowanego specjalnie dla nich motylka , zapoznały się z możliwościami tej nowoczesnej technologii i z materiałami potrzebnymi do wydruku. Uczniowie za pomocą komputera i specjalnego oprogramowania mogli zaprojektować swoje własne pomysły. Dowiedzieli się, że czasem sam proces drukowania trwa nawet kilkanaście godzin. Cała grupa na pamiątkę otrzymała drobny upominek w postaci wydrukowanego modelu.

W podziękowaniu za okazaną życzliwość, przyjazną dłoń, coroczne spotkania, bezinteresowną pomoc i miłą atmosferę, przedszkolaki wraz z nauczycielami przekazały przepiękne, własnoręcznie zrobione koszyczki z masy solnej.

 

Zielona Szkoła gościła w bibliotece-6 Zielona Szkoła gościła w bibliotece-3 Zielona Szkoła gościła w bibliotece-4
Zielona Szkoła gościła w bibliotece-1 Zielona Szkoła gościła w bibliotece-2 Zielona Szkoła gościła w bibliotece-5
Zielona Szkoła gościła w bibliotece-7 Zielona Szkoła gościła w bibliotece-9 Zielona Szkoła gościła w bibliotece-8

FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018

Mleko i miód, to nieodłączne atrybuty corocznej imprezy, która odbywa się w gminie Burzenin. To również niezwykłe wydarzenie pozwalające na przypomnienie jego uczestnikom bogactwa smaków regionalnej kuchni. Impreza jest okazją do zaprezentowania lokalnych zespołów oraz umiejętności tanecznych i wokalnych dzieci i młodzieży.

W sobotę 9 czerwca 2018 roku na boisku w Strumianach, gdzie odbył się Festiwal Mleka i Miodu, organizowany przez Gminę Burzenin trudno było się nudzić. W tej wspaniałej, przygotowanej z rozmachem imprezie, wzięło udział wiele mleczarń, licznych wytwórców miodu oraz innych firm z regionu łódzkiego.

Impreza rozpoczęła się o godz. 8:00 rozgrywkami piłki nożnej - III Turniej TALENT CUP 2018 pod patronatem Wójta Gminy Burzenin. Na zakończenie odbył się mecz towarzyski pod hasłem „ Dla Niepodległej” pomiędzy Urzędem Marszałkowskim w Łodzi a Gminą Burzenin.

Część artystyczną Festiwalu rozpoczęły występy wokalne oraz taneczne dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach organizowanych w Gminnym Domu Kultury w Burzeninie. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się grupy taneczne: najmłodsza grupa przygotowawcza, SPOKO LOKO, SUPER GIRLS, Młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego, formacje mażoretkowe „Mała Astra” i „Astra”. Nie mogło zabraknąć lokalnych występów wokalnych, wśród których zaprezentował się Śpiewaczy Zespół Ludowy „Marjanki”. Podczas oficjalnego otwarcia Wójt Gminy Burzenin Jarosław Janiak, w uroczysty sposób podziękował „Przyjaciołom Burzenina” za przybycie i zaangażowanie w imprezę. Każdy uczestnik imprezy mógł posmakować lokalnych potraw, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia z terenu województwa łódzkiego.

Chętni mogli jak co roku, spróbować swoich sił w konkursach sprawnościowych m.in.: „Ujeżdżanie wściekłego byka”, „Dojenie Krasuli”. Tradycyjnie odbyły się konkursy kulinarne dla Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku nagrody zdobyli: w kategorii „Najsmaczniejszy sernik„ : I. KGW Grabówka, II. KGW Wolnica Niechmirowska, III. KGW Nieczuj. W kategorii ”Potrawa z miodem charakterystyczna dla II RP” : I. KGW Wola Będkowska, II.KGW Witów / KGW Gronów Rokitowiec, III. Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Prusinowic, w kategorii „ Gadżet Promujący Festiwal Mleka i Miodu ” : I. KGW Szczawno, II. KGW Strumiany, III. KGW Waszkowskie.                                                                                                                  

Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji tj.: loty balonem na uwięzi, prezentacja szybowca, pokazy walk rycerskich, warsztaty czerpania papieru.

Na scenie mogliśmy podziwiać występy gwiazd muzyki disco-polo, wśród których znalazły się zespoły: BAYER FULL, PIĘKNI I MŁODZI, PLAYBOYS i ERATOX. Niespodzianką był pokaz sztucznych ogni, po których rozpoczęła się zabawa taneczna.

FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-1 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-10 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-11 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-12
FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-13 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-14 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-15 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-16
FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-18 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-17 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-19 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-2
FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-20 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-21 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-22 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-23
FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-24 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-25 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-27 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-28
FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-29 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-3 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-30 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-31
FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-32 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-33 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-34 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-35
FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-36 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-9 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-5 FESTIWAL MLEKA I MIODU 2018-37

 

 

Cuda z papieru Eweliny Gasieckiej - Woźniak

Świat potrzebuje ludzi, którzy kochają to, co robią. Ludzi z głową pełną pomysłów, pozytywnych, pełnych energii, którzy rozumieją, że życie jest procesem, mającym swoje wzloty i upadki. Świat potrzebuje osób mających niezwykłe zainteresowania i pasje. Tych którzy chcieliby podzielić się z innymi częścią siebie.

Do grona osób pełnych zaangażowania i pasji zaliczyć można Ewelinę Gasiecką – Woźniak, która zechciała już po raz drugi, wziąć udział w wystawie pn. „Ludzie z pasją…” organizowaną w Gminnym Domu Kultury w Burzeninie.

Ewelina jest niezwykle pozytywną osobą, która cały czas podejmuje wyzwania i powoli, ale sukcesywnie osiąga zamierzone cele. Jej pasją są robótki z papierowej wikliny. Rękodzieło pomaga jej oderwać się od szarej rzeczywistości, zapomnieć o problemach życia codziennego, uczy pokory i ogromnej cierpliwości oraz daje ogromną satysfakcję i chęć do życia. W papierowej wiklinie ważne jest to, że każdy z nas przy odrobinie chęci, jest w stanie wyczarować coś z niczego.

Tak więc warto mieć pasje, gdyż radość z każdego wykonanego dzieła, jak również możliwość wręczenia go bliskiej osobie, daje nieocenioną satysfakcję oraz wielką radość.

Jeśli jesteś osobą, która chciałaby podarować światu cząstkę siebie, dołącz do grona „Ludzi z pasją”! Przyjdź do nas, a my zorganizujemy Ci wystawę. Może warto pochwalić się światu swoimi dziełami sztuki! Gorąco wszystkich zachęcamy!

Cuda z papieru Eweliny Gasieckiej - Woźniak-1 Cuda z papieru Eweliny Gasieckiej - Woźniak-4 Cuda z papieru Eweliny Gasieckiej - Woźniak-2
Cuda z papieru Eweliny Gasieckiej - Woźniak-3 Cuda z papieru Eweliny Gasieckiej - Woźniak-5 Cuda z papieru Eweliny Gasieckiej - Woźniak-6
Cuda z papieru Eweliny Gasieckiej - Woźniak-7 Cuda z papieru Eweliny Gasieckiej - Woźniak-8 Cuda z papieru Eweliny Gasieckiej - Woźniak-9

 

Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek

Z okazji ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy w ramach Tygodnia Bibliotek trwającego od 8 do 15 maja, burzenińska biblioteka przygotowała dla swoich wiernych czytelników oraz użytkowników biblioteki wiele ciekawych atrakcji. Jednymi z nich były spotkania autorskie dla dzieci oraz dorosłych.

W dniu 8 maja br. miało miejsce zakończenie kwietniowej wystawy pn. „Kultowe auta PRL-u”, której autorką była młoda sieradzanka Weronika Legacz – uczennica I LO w Sieradzu. Już jako mała dziewczynka nie bawiła się lalkami lecz samochodami. Z czasem zabawa przerodziła się w pasję zbierania miniaturowych modeli samochodów. Wystawę organizowaną w ramach cyklu „Akademia Pasjonatów", na której zaprezentowano kolekcję 110 metalowych modeli samochodów w skali 1:43, można było oglądać w kwietniu w GBP w Burzeninie, a zakończenie wystawy przypadło na pierwszy dzień Święta Bibliotekarzy, podczas którego Weronika opowiadała również o swoich innych pasjach, jakimi są muzyka hiphopowa oraz pomaganie innym, gdyż należy do Fundacji Robinsona Crusoe. W tym samym dniu panie bibliotekarki zorganizowały przybyłym dzieciom lekcję biblioteczną podczas której dzieci dowiedziały się w jaki sposób funkcjonuje biblioteka. Nie mogło zabraknąć również głośnego czytania bajek oraz pokazu drukarki 3D.

10 maja miało miejsce spotkanie autorskie z łodzianką Jolantą Szwalbe, autorką siedmiu inspirujących antologii. Podczas swojego wykładu z wielką lekkością cytowała myśli i sentencje wielu znanych myślicieli, ludzi kultury i nauki oraz pisarzy. Celem spotkania było pokazanie uczestnikom pozytywnego nastawienia do ludzi i świata. Pani Jolanta skutecznie przekonywała, iż warto w każdej sytuacji życiowej skupić się na jej dobrych stronach. Jako przykład podała taki cytat „że budząc się każdego dnia powinniśmy mieć świadomość, iż otrzymaliśmy kolejne, nowiusieńkie 24 godziny w prezencie i powinniśmy je przeżyć we wspaniały, niepowtarzalny sposób oraz, że tak młodzi jak dziś nie będziemy już nigdy.” Bezpośrednio po spotkaniu można było nabyć książki z dedykacją autorki.

Natomiast 14 maja br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Burzeninie, gościliśmy Zbigniewa Kołbę. W spotkaniu wzięła udział grupa uczniów klas 3 ze Szkoły Podstawowej w Burzeninie. Spotkanie poświęcone było nowej książce dla dzieci pt. „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Autor książki dla dzieci, znany jest także z propagowania zdrowego trybu życia. Dlatego na początku dzieci dowiedziały się o diecie bogatej w warzywa i owoce oraz jak ważny w ich wieku jest długi i spokojny sen. Aby wprowadzić jeszcze więcej dobrego nastroju, autor zadał kilkanaście zagadek, na które dzieci odpowiedziały bez zastanowienia.

 

 

 

Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -1 Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -10 Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -4 Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -7
Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -2 Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -5 Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -8 Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -11
Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -3 Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -6 Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -9 Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -20
Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -17 Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -14 Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -13 Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -15
Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -16 Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -18 Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -19 Spotkania autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek -12

OBCHODY 3 MAJA

 

OBCHODY 3 MAJA-1 OBCHODY 3 MAJA-10 OBCHODY 3 MAJA-4
OBCHODY 3 MAJA-7 OBCHODY 3 MAJA-2 OBCHODY 3 MAJA-8
OBCHODY 3 MAJA-5 OBCHODY 3 MAJA-11 OBCHODY 3 MAJA-6
OBCHODY 3 MAJA-9 OBCHODY 3 MAJA-3 OBCHODY 3 MAJA-12

 

W środę, 3 maja br. w Burzeninie odbyły się uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycyjne rozpoczęła je msza w intencji Ojczyzny.

Po niej poczty sztandarowe, władze gminy i inni uczestnicy obchodów przemaszerowali na rynek.

Tam pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego delegacje złożyły kwiaty.

Ostatnią odsłoną uroczystości był koncert chóru kościelnego "Głos serca" oraz występ młodzieży uczestniczącej na zajęcia do Gminnego Domu Kultury w Burzeninie.

Baśniowa noc w bibliotece

Już od ośmiu lat nocna impreza pn. „Noc z Andersenem” dla trzecioklasistów - czytelników biblioteki, cieszy się niegasnącą popularnością. Także w tym roku dzieciaki nas nie zawiodły. Ponad 60 dzieci przybyło wieczorem do Gminnej Biblioteki Publicznej w Burzeninie, by wspólnie świętować urodziny Hansa Christiana Andersena.

Na uczestników niezwykłej nocy czekało wiele atrakcji. Pierwszą z nich była wycieczka do obserwatorium astronomicznego w ZS w Burzeninie przy ul. Polnej. Podczas pobytu w szkole, pod czujnym okiem nauczyciela oraz młodzieży należącej do Koła Miłośników Astronomii, dzieciaki rozwiązywały zagadki, brały udział w doświadczeniach, wykonywały planety z modeliny, zwiedzały kopułę. Następnie wróciły do biblioteki, gdzie czekała na nich kolejna niespodzianka, a była nią wizyta druhów strażaków z OSP w Szczawnie, którzy zaprezentowali dzieciom bardzo interesujący pokaz strażacki, a dh Błażej Płaczek krok po kroku relacjonował poczynania strażaków.

Podczas „Nocy z Andersenem” dzieci podróżowały po krainie baśni Andersena w towarzystwie wspaniałych gości, wśród których znaleźli się: pani nauczycielka Urszula Dzikowicz, strażak dh Michał Bartos, Wójt Gminy Burzenin Jarosław Janiak oraz ks. Dominik Herbeć.

Oprócz wspólnego czytania baśni duńskiego pisarza, mieliśmy okazję wykonać prace plastyczne, a także delektować się pysznym urodzinowym tortem.

W imieniu zadowolonych dzieci serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które uświetniły naszą imprezę.

 

NOC Z ANDERSENEM 2018 -1 NOC Z ANDERSENEM 2018 -4 NOC Z ANDERSENEM 2018 -10 NOC Z ANDERSENEM 2018 -2
NOC Z ANDERSENEM 2018 -7 NOC Z ANDERSENEM 2018 -5 NOC Z ANDERSENEM 2018 -3 NOC Z ANDERSENEM 2018 -6
NOC Z ANDERSENEM 2018 -8 NOC Z ANDERSENEM 2018 -9 NOC Z ANDERSENEM 2018-11 NOC Z ANDERSENEM 2018-12
NOC Z ANDERSENEM 2018-14 NOC Z ANDERSENEM 2018-17 NOC Z ANDERSENEM 2018-20 NOC Z ANDERSENEM 2018-15
NOC Z ANDERSENEM 2018-18 NOC Z ANDERSENEM 2018-13 NOC Z ANDERSENEM 2018-16 NOC Z ANDERSENEM 2018-21
NOC Z ANDERSENEM 2018-24 NOC Z ANDERSENEM 2018-27 NOC Z ANDERSENEM 2018-19 NOC Z ANDERSENEM 2018-30
NOC Z ANDERSENEM 2018-22 NOC Z ANDERSENEM 2018-25 NOC Z ANDERSENEM 2018-28 NOC Z ANDERSENEM 2018-23
NOC Z ANDERSENEM 2018-26 NOC Z ANDERSENEM 2018-29 NOC Z ANDERSENEM 2018-32 NOC Z ANDERSENEM 2018-33
NOC Z ANDERSENEM 2018-35 NOC Z ANDERSENEM 2018-36 NOC Z ANDERSENEM 2018-31 NOC Z ANDERSENEM 2018-34

 

 

 

Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece

 

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Burzeninie można oglądać wystawę „Kultowych aut PRL-u” Weroniki Legacz.

Sieradzanka jest uczennicą I LO w Sieradzu. Już jako mała dziewczynka nie bawiła się lalkami lecz samochodami. Z czasem zabawa przerodziła się w pasję zbierania miniaturowych modeli samochodów.

Wystawę organizowaną w ramach cyklu „Akademia Pasjonatów", na której zaprezentowano kolekcję 110 metalowych modeli samochodów w skali 1:43, można oglądać do końca kwietnia. Serdecznie zapraszamy!

 

Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-1 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-10 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-11 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-12
Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-13 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-14 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-15 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-16
Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-14 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-18 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-19 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-2
Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-20 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-21 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-22 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-23
Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-24 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-25 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-26 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-27
Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-28 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-29 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-3 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-30
Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-31 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-4 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-32 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-5
Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-6 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-7 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-8 Wystawa „Kultowe auta PRL-u” w burzenińskiej bibliotece-9

 

X Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych

Znakomite specjały świąteczne, dobra muzyka i cudne ozdoby wielkanocne – tradycyjnie łączyła w jedno X Wystawa Sieradzkich Stołów Wielkanocnych.

Można powiedzieć, że nie byłoby świąt wielkanocnych bez poprzedzającej ich wystawy zorganizowanej w Sali „C” Starostwa Powiatowego w Sieradzu, która odbyła się 24 marca br. Impreza znakomicie wpisała się w kalendarz stałych wydarzeń.

Gminę Burzenin w tym roku reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Burzenina na czele z ich przewodniczącą Dorotą Bandach. Paniom z KGW Burzenin towarzyszyli: Wójt Gminy Burzenin Jarosław Janiak, Przewodnicząca Rady Gminy Burzenin Małgorzata Płóciennik, radny powiatowy Marek Płóciennik oraz Dyrektor GBP i GDK w Burzeninie Katarzyna Kozieł.

Oprócz mnóstwa świątecznych potraw przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich, m.in.: mazurków, żuru, mięs, babek, ręcznie wypiekanych chlebów było też rękodzieło.

           Wystawa przyciągnęła tłumy mieszkańców z całego regionu, którzy nie tylko przyszli obejrzeć, czy skosztować świątecznych potraw, ale także poszukać inspiracji w przystrojeniu swoich domów i mieszkań.

X Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych -1 X Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych -10 X Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych -2 X Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych -3
X Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych -4 X Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych -5 X Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych -6 X Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych -7
X Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych -8 X Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych -9

Malowane kawą - warsztaty i pogadanka w GBP w Burzeninie

20 marca br. w GBP w Burzeninie odbyły się warsztaty malowania kawą, które poprowadził autor wystawy „Malowane kawą” – Mariusz Gosławski. Wzięły w nich udział dzieci z klas 0, I i II Szkoły Podstawowej w Burzeninie i w Waszkowskiem.

Każde dziecko mogło spróbować swoich sił i pod czujnym okiem artysty wykonać obrazek, który później wzięło do domu.

W tym samym dniu odbyła się również pogadanka z artystą dla młodzieży z ZS w Burzeninie, podczas którego bełchatowski artysta opowiadał historie swoich początków malowania kawą, a także odpowiadał na pytania młodzieży.

Malowane kawą - warsztaty i pogadanka w GBP w Burzeninie-1 Malowane kawą - warsztaty i pogadanka w GBP w Burzeninie-7 Malowane kawą - warsztaty i pogadanka w GBP w Burzeninie-8 Malowane kawą - warsztaty i pogadanka w GBP w Burzeninie-2
Malowane kawą - warsztaty i pogadanka w GBP w Burzeninie-3 Malowane kawą - warsztaty i pogadanka w GBP w Burzeninie-4 Malowane kawą - warsztaty i pogadanka w GBP w Burzeninie-5 Malowane kawą - warsztaty i pogadanka w GBP w Burzeninie-9
Malowane kawą - warsztaty i pogadanka w GBP w Burzeninie-10 Malowane kawą - warsztaty i pogadanka w GBP w Burzeninie-6

Panie z KGW w Centrum Rozrywki Black w Wieluniu

W dniu 19 marca br. GDK w Burzeninie zorganizowało chętnym Paniom należącym do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Burzenin, wyjazd i pobyt w Kręgielni Black Centrum Rozrywki w Wieluniu.

Na czterech torach do gry w kręgle oraz stołach bilardowych toczyła się pomiędzy Paniami zacięta rywalizacja. Gra okazała się niezwykle wciągająca i emocjonująca. Pobyt w Centrum Rozrywki w Wieluniu dostarczył paniom wielu niezapomnianych wrażeń, jak również okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, integracji i zabawy.

Uśmiech, dobra zabawa i nowe umiejętności sprawiły, że chwile te Panie będą bardzo miło wspominać.

Panie z KGW w Centrum Rozrywki Black w Wieluniu-1 Panie z KGW w Centrum Rozrywki Black w Wieluniu-10 Panie z KGW w Centrum Rozrywki Black w Wieluniu-2 Panie z KGW w Centrum Rozrywki Black w Wieluniu-3
Panie z KGW w Centrum Rozrywki Black w Wieluniu-6 Panie z KGW w Centrum Rozrywki Black w Wieluniu-7 Panie z KGW w Centrum Rozrywki Black w Wieluniu-5 Panie z KGW w Centrum Rozrywki Black w Wieluniu-8
Panie z KGW w Centrum Rozrywki Black w Wieluniu-4 Panie z KGW w Centrum Rozrywki Black w Wieluniu-9

Malowane kawą - wystawa Mariusza Gosławskiego

Mariusz Gosławski - (ur. 1980 r. w Piotrkowie Tryb.) artysta plastyk, malarz, fotograf, poeta, teolog - etyk. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli (2000r.) i Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (2007r.).

Jest najbardziej znanym w Polsce artystą malującym obrazy kawą. Tworzy też prace inspirowane sztuką Kraju Kwitnącej Wiśni. Jego działalność propagująca kulturę Japonii ma wielu sympatyków i zyskała uznanie m.in. Ambasady Japonii w Polsce. Współpracuje z wieloma instytucjami, klubami i ośrodkami kultury, prowadząc warsztaty artystyczne, prelekcje, pokazy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Czasem pomaga w sprawach duchowych i stawia karty tarota.

Ma na swoim koncie 5 tomików wierszy, 185 wystaw indywidualnych i ponad 160 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, był wielokrotnie nagradzany za działalność twórczą a jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą, m.in.: Włochy, Portugalia, USA, Dubaj, Australia czy Japonia.

Wystawa czynna: 05.03.18 - 31.03.18

Malowane kawą - Mariusz Gosławski-1 Malowane kawą - Mariusz Gosławski-10 Malowane kawą - Mariusz Gosławski-11 Malowane kawą - Mariusz Gosławski-12 Malowane kawą - Mariusz Gosławski-13
Malowane kawą - Mariusz Gosławski-14 Malowane kawą - Mariusz Gosławski-15 Malowane kawą - Mariusz Gosławski-16 Malowane kawą - Mariusz Gosławski-17 Malowane kawą - Mariusz Gosławski-18
Malowane kawą - Mariusz Gosławski-19 Malowane kawą - Mariusz Gosławski-2 Malowane kawą - Mariusz Gosławski-20 Malowane kawą - Mariusz Gosławski-3 Malowane kawą - Mariusz Gosławski-4
Malowane kawą - Mariusz Gosławski-5 Malowane kawą - Mariusz Gosławski-6 Malowane kawą - Mariusz Gosławski-7 Malowane kawą - Mariusz Gosławski-9 Malowane kawą - Mariusz Gosławski-8

Strona 1 z 18

Kalendarz wydarzeń

 ◄◄  ◄  ►►  ► 
MARZEC 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „Przejdź do strony” pod spodem tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Przejdź do strony