GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Coroczne kolędowanie w burzenińskim Gminnym Domu Kultury

Tradycją Gminnego Domu Kultury w Burzeninie stało się wspólne kolędowanie. Od kilku lat GDK w Burzeninie organizuje na początku nowego roku Koncert Kolęd Pastorałek i Piosenek Świątecznych, by zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania, podtrzymać dobrą polską tradycję i uwrażliwić na piękno i wymowę kolęd. Podczas koncertu, który odbył się 13 stycznia 2023 r. usłyszeliśmy kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne opracowane na instrument klawiszowy w wykonaniu uczniów sekcji instrumentalnej Małgorzaty Kajzer-Kowalczyk. Wystąpili także wokaliści, których nauczycielem śpiewu jest Blandyna Ciszewska. W drugiej części koncertu w noworocznych piosenkach usłyszeliśmy Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Burzenina pod batutą kapelmistrza Rafała Stefaniaka.

Atmosfera na koncercie była wspaniała. Wszystkie kolędy i pastorałki podbiły serca widzów. Była też pastorałka „Oj, maluśki maluski”, którą wspólnie z wokalistami zaśpiewała licznie zgromadzona w tym dniu publiczność. Koncertujące dzieci, młodzież i orkiestra przyciągnęły na swój występ rodziców, rodzeństwo, babcie, dziadków, ciocie i wujków. W tej wykwintnej uczcie muzycznej uczestniczyli także Wójt Gminy Burzenin Jarosław Janiak, Przewodnicząca Rady Gminy Burzenin Małgorzata Płóciennik, Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Burzenin Bogdan Patela, Skarbnik Gminy Burzenin Joanna Szmytka, jak również radni i sołtysi z naszej Gminy.

W finale bożonarodzeniowego koncertu, publiczność w podziękowaniu za wyjątkowe wydarzenie, nagrodziła wykonawców licznymi brawami. Za piękne chwile wzruszeń podziękował Pan Wójt oraz Pani Dyrektor Katarzyna Kozieł, która wręczyła wszystkim artystom i instruktorom świąteczne upominki.

W koncercie udział wzięli: Marcelina Sierzchała, Milena Miśkiewicz, Kornelia Rogalska, Julia Roman, Naomi Włoszczyńska, Maja Korczak, Agata Skowron, Julita Siewierska, Maja Synowiec, Joanna Palma, Lena Urbaniak, Karolina Zalewska i Michał Nawrocki.