GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Doroczny popis uczniów sekcji tanecznej, wokalnej i instrumentalnej działających w Gminnym Domu Kultury w Burzeninie

Co roku od wielu lat, na zakończenie roku szkolnego, uczniowie uczący się gry na keyboardzie, pianinie występują przed swoimi najbliższymi. W tym roku dołączyły do nich również dzieci i młodzież z sekcji tanecznej i wokalnej. Chodzą do różnych klas, szkół, ich gra, taniec i śpiew jest na różnym etapie zaawansowania. Niektóre zmierzyły się z występami na estradzie, z mikrofonem, czy akompaniamentem pierwszy raz, inni to już starzy bywalcy burzenińskiej sceny.

Popis, który odbył się 22 czerwca 2022 roku w sali widowiskowej GDK w Burzeninie był uroczystym zakończeniem roku artystycznego 2021/2022 sekcji wokalnej, tanecznej i instrumentalnej, działających w Gminnym Domu Kultury w Burzeninie, które to stanowią naszą muzyczną wizytówkę.

Podczas pokazu sekcji tanecznej, której instruktorką jest Beata Toboła, grupa najmłodsza, średnia i najstarsza zaprezentowała się w kilku układach tanecznych, m.in. były to: poleczka, polka kowbojska, taniec z kołami, taniec wakacyjny z hula-hopem i inne.

W repertuarze pokazu przewidziano także popisy wokalne. Sekcja wokalna skupia uczniów, których zamiłowaniem jest śpiew. Wśród nich znajdują się: Marlena Owczarek, Milena Miśkiewicz, Iga Wachowicz, Nadia Świątek, Maja Korczak i Jakub Chmielewski. Instruktorem grupy jest Tomasz Pawlak. Część z nich uczęszcza również na zajęcia z gry na keyboardzie lub pianinie. Instruktorem sekcji instrumentalnej jest Małgorzata Kajzer-Kowalczyk, która podczas popisu z wielką dumą opowiadała o poczynaniach swoich wychowanków, wśród których znaleźli się także: Julia Drygowska, Maja Synowiec, Kacper Długosz, Michał Nawrocki, Lena Urbaniak, Martyna Przezak i Karolina Zalewska.

Był to czas radosnego muzykowania i obcowania z kulturą dla młodych artystów oraz  miłego odbioru dla słuchających. Rodzicom bardzo gratulujemy zdolnych dzieci i dziękujemy im za wsparcie oraz motywację.