GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Niezapomniany koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych

Pięknie przystrojona choinka oraz sala widowiskowa Gminnego Domu Kultury w Burzeninie, a w tle ciche brzmienie kolęd – to nastrój towarzyszący koncertowi kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, który odbył się 10 stycznia 2020 roku.

W programie znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, które zostały zaprezentowane w różnych muzycznych aranżacjach. Koncertujące już nieraz w GDK dzieci i młodzież z sekcji instrumentalnej i wokalnej oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Burzenina, przyciągnęły na swój występ liczną grupę publiczności, która w każdej chwili mogła dołączyć do kolędowania i śpiewać je wraz z artystami. Zaśpiewane kolędy podbiły serca, wzbudziły wielki aplauz wśród widzów i wycisnęły niejedną łzę.

W koncercie wystąpili: Kacper Długosz, Jakub Chmielewski, Magdalena Wyrwas, Martyna Przezak, Dawid Wlazły, Julia Płóciennik, Lena Urbaniak, Filip Czarnecki, Marlena Owczarek, Michał Nawrocki, Kinga Płuciennik, Emilia Owczarek, Aleksandra Majda, Anna Musialska, Gabriela Juśkiewicz, Aleksandra Kręzel, Weronika Kluska, Karolina Zalewska oraz Młodzieżowa Orkiestra Dętą z Burzenina.

W finale tego wspaniałego bożonarodzeniowego koncertu, mogliśmy usłyszeć również zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Burzenin Jarosław Janiak, Przewodnicząca Rady Gminy Burzenin Małgorzata Płóciennik, Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Burzenin Bogdana Patela, radny powiatu sieradzkiego – Daniel Palma, radni i sołtysi z Gminy Burzenin, Skarbnik Gminy Joanna Szmytka. Serdeczne gratulacje za udane występy przekazała również Dyrektor Gminnego Domu Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Burzeninie Katarzyna Kozieł.