GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Zielona Szkoła gościła w bibliotece

          W dniu 20 czerwca 2018 roku dzieci wraz z gronem pedagogicznym z Przedszkola Miejskiego nr 50 w Łodzi,                             które przebywały na Zielonej Szkole w Burzeninie, odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną.

W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci nauczyły się modelować i skręcać balony. Twistowanie balonów to świetna frajda również dla dorosłych. Wszyscy wspólnie stworzyli kolorowe pieski z balonów. To doskonały sposób na rozwój kreatywności i ukrytych zdolności manualnych naszych milusińskich.                                                              

Nie obyło się bez pokazu drukarki 3D dzieciaki z wielkim zainteresowaniem oglądały działanie drukarki, która wykonała zaprojektowanego specjalnie dla nich motylka , zapoznały się z możliwościami tej nowoczesnej technologii i z materiałami potrzebnymi do wydruku. Uczniowie za pomocą komputera i specjalnego oprogramowania mogli zaprojektować swoje własne pomysły. Dowiedzieli się, że czasem sam proces drukowania trwa nawet kilkanaście godzin. Cała grupa na pamiątkę otrzymała drobny upominek w postaci wydrukowanego modelu.

W podziękowaniu za okazaną życzliwość, przyjazną dłoń, coroczne spotkania, bezinteresowną pomoc i miłą atmosferę, przedszkolaki wraz z nauczycielami przekazały przepiękne, własnoręcznie zrobione koszyczki z masy solnej.

 

joomplu:2720 joomplu:2717 joomplu:2718
joomplu:2715 joomplu:2716 joomplu:2719
joomplu:2721 joomplu:2723 joomplu:2722