GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Burzeninie

3 maja 2017 roku obchodziliśmy 226. rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni Ustawy Rządowej, zwanej Konstytucją 3 Maja.

Z tej okazji w Kościele pw. Św. Stanisława i Św. Wojciecha w Burzeninie, została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej wszyscy zgromadzeni udali się na Rynek pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Burzenina, której kapelmistrzem jest Rafał Stefaniak odegrała hymn Polski.

W dalszej części uroczystości swoje wystąpienie miał Wójt Gminy Burzenin Jarosław Janiak, a po nim przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Kolejnym punktem obchodów był występ chóru kościelnego pn. „Głos Serca”, działającego przy Kościele parafialnym pod przewodnictwem organisty Tomasza Sterny oraz młodzieży uczestniczącej w zajęciach wokalnych organizowanych w Gminnym Domu Kultury w Burzeninie, której nauczycielem jest Karol Królewicz.

Chór „Głos Serca” zaprezentował następujące pieśni: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Bogurodzica”, „Trzeci Maj”, „Gaude Mater Polonia”, „Jak długo w sercach naszych” oraz „Żeby Polska była Polską”.

Wśród wokalistów usłyszeliśmy Jakuba Chmielewskiego w piosence Marka Grechuty „Władza”, Simonę Plewińską, która zaśpiewała piosenkę pt. „Niepodległość” oraz siostry Kinga i Paulina Płuciennik w piosence „Dni których nie znamy”.

W ten sposób – przepięknymi pieśniami patriotycznymi, uczciliśmy pamięć twórców Konstytucji 3 Maja.

joomplu:2072 joomplu:2073 joomplu:2074
joomplu:2075 joomplu:2080 joomplu:2078
joomplu:2076 joomplu:2077 joomplu:2079