GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

Festiwal mlekiem i miodem płynący

11 czerwca 2016 roku, Burzenin stał się stolicą dobrej zabawy oraz królestwem tradycyjnych smaków regionu. To wszystko za sprawą organizowanego już po raz trzeci Festiwalu Mleka i Miodu i towarzyszącej mu Parady Kół Gospodyń Wiejskich. Celem święta była promocja mleczarstwa, pszczelarstwa, wysokiej jakości produktów regionalnych, a także naturalnych walorów turystycznych Burzenina.

Festiwal Mleka i Miodu obfitował w artystyczne widowiska. Rozpoczęły go występy taneczne i wokalne dzieci i młodzieży, Zespół Ludowy „MARJANKI”, Kapela Znad Warty oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Burzenina wraz z grupą mażoretkową „Akcent”, działające przy Gminnym Domu Kultury w Burzeninie. Oprócz występów lokalnych artystów odbyły się również występy gwiazd muzyki disco polo tj.: Boys, Freaky Boys, Power Play i Klaudii Pawlak oraz prezentacja motocyklistów i nowych modeli aut.

Tradycją stało się, ze podczas imprezy w Strumianach został nagrodzony najlepszy sernik, ciasto miodowe oraz prezentacja artystyczna, przygotowane przez Koła i Stowarzyszenia z powiatu sieradzkiego, zduńskowolskiego i wieluńskiego. W konkursie na najsmaczniejszy sernik, jury w skład którego wchodzili: Marek Kanicki – Wicestarosta sieradzki, Barbara Ułanowska – Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Sieradzu oraz Magdalena Miedzińska – Dyrektor handlowy OSM WART-MILK Sieradz, przyznało laur zwycięstwa Kołu Gospodyń Wiejskich Wolnica Niechmirowska oraz Wsi Brzeźnica. II miejsce zajęło KGW Wola Będkowska, a III KGW Gronów-Rokitowiec. Najsmaczniejsze ciasto z miodu wg jury: Marianny Fornalczyk- Lisiak- przewodniczącej KGW powiatu sieradzkiego, Ewy Trzuskowskiej – właścicielki Gospodarstwa Pasiecznego „Pasieka z tradycjami” w Sedziejowicach oraz Leszka Nawrockiego – Wiceprezesa Zarządu Regionalnego Związku Pszczelarzy w Sieradzu, upiekły panie z KGW Kamionka, II miejsce ex aequo przypadło KGW Waszkowskie i KGW Opiesin z gminy Zduńska Wola, a III Stowarzyszeniu „Ptaszkowiczanki” z gminy Zapolice. Natomiast za najciekawszą prezentację artystyczną jury konkursu: Jolanta Lechowicz – Dyrektor ZS w Waszkowskiem, Katarzyna Dudczak – Kierownik Banku Spółdzielczego w Burzeninie oraz Karolina Derda – pracownik ŁODR w Kościerzynie zs w Bratoszewicach, uznało prezentację KGW ze Szczawna. II miejsce należało do KGW Żuraw „Czerwone Korale” z gminy Brąszewice, a na III miejscu uplasowało się Stowarzyszenie Kobiet „Zapoliczanki” z gminy Zapolice.

Na publiczność czekały liczne konkursy z nagrodami, m.in.: dojenie krowy i ujeżdżanie byka dla dzieci i dorosłych, a także picie mleka przez smoczek i karmienie jogurtem. Nieodłącznym elementem festiwalu była loteria, skierowana do wszystkich uczestników festynu.

Z suto zastawionymi stołami przybyło na burzeniński festiwal w Strumianach ponad 30 Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń z terenu Gminy Burzenin oraz gmin zaprzyjaźnionych i ościennych z terenu województwa łódzkiego. Było podobnie jak w ubiegłym roku, pysznie, zdrowo i z sentymentem do smaków z dzieciństwa.

Organizatorzy festiwalu serdecznie dziękują swoim niezawodnym partnerom, sponsorom, współorganizatorom, wystawcom, kołom, stowarzyszeniom, służbom porządkowym oraz wszystkim, którzy wspierali Gminę Burzenin w przygotowaniu i realizacji imprezy. Dziękujemy zaproszonym gościom, artystom, którzy znakomicie bawili festiwalową publiczność oraz samym uczestnikom festiwalu – już teraz wszystkich Państwa zapraszamy za rok, na IV Festiwal Mleka i Miodu!

joomplu:1627 joomplu:1628 joomplu:1629
joomplu:1630 joomplu:1631 joomplu:1632
joomplu:1633 joomplu:1634 joomplu:1635
joomplu:1636 joomplu:1637 joomplu:1638
joomplu:1639 joomplu:1640 joomplu:1641
joomplu:1642 joomplu:1643 joomplu:1644
joomplu:1645 joomplu:1646 joomplu:1647
joomplu:1648 joomplu:1649 joomplu:1650
joomplu:1651 joomplu:1652 joomplu:1653
joomplu:1654 joomplu:1655 joomplu:1656