GDK i GBP - Facebook GDK i GBP - YouTube

EcoArt

Program Łódzkiego Domu Kultury „EcoArt. Recycling w działaniach artystycznych. Program edukacji ekologiczno-artystycznej skierowany do dzieci i młodzieży województwa łódzkiego.” Projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W projekcie wzięły udział dzieci w wieku 7-12 lat z wybranych ośrodków kultury z 11 powiatów województwa łódzkiego tj.: Burzenina, Drużbic, Konstantynowa Łódzkiego, Lututowa, Pajęczna, Rzeczycy, Sławna, Sulejowa, Widawy, Wielgomłynów i Zduńskiej Woli.
W trakcie trwania projektu, 15 dzieci z terenu naszej gminy uczestniczyło w 6 warsztatach
z różnych dziedzin artystycznych. W trakcie tych warsztatów dzieci miały możliwość zapoznania się z ekologicznym odzyskiwaniem surowców i możliwością tworzenia z nich obiektów artystycznych:
– 2 warsztaty – PAPIER (wyrób papieru z makulatury, malowanie na tym papierze)
– 2 warsztaty – SZKŁO (warsztaty z obróbki termicznej  i formowania szkła, malowanie ozdób szklanych)
– 2 warsztaty – TKANINA (filcowanie wełny i wyrób ozdób, wykonywanie kartek okolicznościowych i prac plastycznych z resztek tkanin).

Warsztaty odbywały się w Łódzkim Domu Kultury, Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz w firmie „Kapilar” w Antoniewie k/Łodzi. Prowadzili je wykwalifikowani instruktorzy i artyści.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

 

Program Łódzkiego Domu Kultury  „EcoArt. Recycling w działaniach artystycznych. Program edukacji ekologiczno-artystycznej skierowany do dzieci i młodzieży województwa łódzkiego.” Projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W projekcie wzięły udział dzieci w wieku 7-12 lat z wybranych ośrodków kultury z 11 powiatów województwa łódzkiego tj.: Burzenina, Drużbic, Konstantynowa Łódzkiego, Lututowa, Pajęczna, Rzeczycy, Sławna, Sulejowa, Widawy, Wielgomłynów i Zduńskiej Woli.
W trakcie trwania projektu, 15 dzieci z terenu naszej gminy uczestniczyło w 6 warsztatach
z różnych dziedzin artystycznych. W trakcie tych warsztatów dzieci miały możliwość zapoznania się z ekologicznym odzyskiwaniem surowców i możliwością tworzenia z nich obiektów artystycznych:
– 2 warsztaty – PAPIER (wyrób papieru z makulatury, malowanie na tym papierze)
– 2 warsztaty – SZKŁO (warsztaty z obróbki termicznej  i formowania szkła, malowanie ozdób szklanych)
– 2 warsztaty – TKANINA (filcowanie wełny i wyrób ozdób, wykonywanie kartek okolicznościowych i prac plastycznych z resztek tkanin).
Warsztaty odbywały się w Łódzkim Domu Kultury, Centralnym Muzeum Włókiennictwa
w Łodzi oraz w firmie „Kapilar” w Antoniewie k/Łodzi. Prowadzili je wykwalifikowani instruktorzy i artyści.